Diakonie Uherské Hradiště nově provozuje v Kasárnách dílnu pro další klienty

13. února 2020

Sociálně terapeutická dílna na Studentském náměstí (bývalá kasárna) v Uherském Hradišti funguje už několik let. Od začátku roku ji ale nově provozuje Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště. Ta ji převzala od Sociálních služeb Uherské Hradiště a díky tomuto spojení mohla být rozšířena okamžitá kapacita služby ze čtyř klientů na klientů sedm.

Diakonie Uherské Hradiště nově provozuje v Kasárnách dílnu pro další klienty
13. února 2020 - Diakonie Uherské Hradiště nově provozuje v Kasárnách dílnu pro další klienty

„Dílna se stala součástí Sociálně terapeutické dílny, kterou Diakonie provozuje již od roku 2017, díky novým prostorům tak vzniklo detašované pracoviště,“ uvedla vedoucí služby Michaela Bobková a dodala, že došlo také k rozšíření cílové skupiny. „Původní dílna byla určena pouze pro osoby s duševním onemocněním, nově poskytujeme služby i osobám s mentální a kombinovaným postižením. Věková hranice je od 16 let do 64 let. Dílnu na Studentském náměstí navštěvují pouze klienti s mentálním a kombinovaným postižením. Aktuálně máme uzavřeno dvacet smluv.“

„Do dílny chodím ráda. Jsem zde velmi spokojená. Věnuji se vyšívání a právě vyšívám prostírku,“ svěřuje se jedna z klientek dílny. A další dodává: „Ráda chodím do dílny pracovat. Vyrábím bižuterii, navlékám z korálků náhrdelníky a náramky.“ Třetí se zase těší, že si uháčkuje taštičku.

Služba je určená osobám, které nejsou dlouhodobě umístitelné na otevřeném ani chráněném trhu práce.

„U klientů dlouhodobě a pravidelně podporujeme rozvoj pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie. Ta má vést ke zvýšení dosavadní životní úrovně a osvojení si dovedností, které povedou k začlenění do přirozeného sociálního prostředí. Službu poskytujeme bezplatně,“ dodává ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

„Klienti jsou velice kreativní a manuálně zruční. Pracují s různými materiály, vyrábějí například svíčky a mýdla, vyšívají nebo malují obrazy. Pracovní činnosti vždy volíme individuálně s ohledem na aktuální potřeby a cíle klienta,“ dodává Michaela Bobková.

Zájemci o službu mohou získat veškeré informace na webu www.strediskocesta.cz.

Máte zájem nám finančně pomoci?