Benefiční koncert pro Charitu a Diakonii vynesl téměř 40 tisíc korun

3. ledna 2018

Slavnostní atmosféra spojená s krásnou hudbou a podporou sociálních služeb v Uherském Hradišti. To je hlavní cíl vánočního benefičního koncertu, který se koná vždy 25. prosince v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Letos vynesl téměř 40 tisíc korun.

Benefiční koncert pro Charitu a Diakonii vynesl téměř 40 tisíc korun
3. ledna 2018 - Benefiční koncert pro Charitu a Diakonii vynesl téměř 40 tisíc korun

Už téměř 20 let trvá tradice benefičních koncertů, které se konají vždy na 1. svátek vánoční v kostele na Masarykově náměstí. Ani tentokrát pořadatelé - Diakonie Českobratrské církve evangelické – střediska CESTA Uherské Hradiště a Oblastní charita Uherské Hradiště - neudělali výjimku.

„Benefiční koncerty už pro nás odehrála celá řada skvělých hudebních těles z Uherskohradišťska. V posledních letech jsme hodně stáli o cimbálovou muziku Ohnica a teprve letos se nám konečně podařilo dohodnout se, za což jsme moc rádi,“ usmíval se Dalibor Jirásek z Oblastní charity.
Ohnica zahrála nejen vánočně laděné písně a koledy, ale dokonce i úpravu několika skladeb Arcangela Corelliho, Antonia Vivaldiho nebo Jiřího Ignáce Linky. Na závěr nechybělo ani společné zpívání oblíbených koled.

„Moc děkuji cimbálové muzice Ohnica za to, že nám zprostředkovala krásnou vánoční atmosféru, a samozřejmě všem přítomným, kteří návštěvou koncertu podpořili naše sociální služby,“ poděkovala ředitelka Diakonie – střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

Výtěžek ze vstupného nakonec činil 36 620 korun, které si Diakonie a Charita rozdělí rovným dílem. Několik set korun pak návštěvníci vložili ještě i do kasičky v kostele.

Máte zájem nám finančně pomoci?